-----------------------

به گزارش سرویس بین الملل باشگاه خبرنگاران  ؛ فهرست سریع ترین بازیکنان فوتبال جهان به ترتیب:

-----------------------------

1- كریس رونالدو از عامل سرعت بسیار بالایی برخوردار بوده كه لیونل مسی با وجود تمامی عوامل و استعدادها، نمی تواند از سرعت بالای مهاجم محبوب رئال مادرید و سابق منچستریونایتد برخوردار باشد.

كریس رونالدو در لیگ برتر انگلیس، ركورد 34.6 كیلومتر در ساعت را هنگام حركات طوفانی اش ثبت كرده و به همین دلیل لقب سی آر 9 (CR9) را به او  دادند كه خود سرالكس فرگوسن نیز به این موضوع اذعان دارد.

و همچنین این بازیکن خلاق رکوردی جدید را به ثبت رساند تا همچنان سریع ترین بازیکن جهان باشد او حتی در تمرنات خود با اسیم بولت نیز برابری می کند

رونالدو در بازی مقابل آتلتیکو مادرید 96 متر را در 10 ثانیه طی کرد و ضربه وی به تیرک خورد این سرعت در حالی اتفاق افتاد که رونالدو 7 کیلومتر در بازی دویده بود . 36 کیلومتر در ساعت رکورد جدید اوست.

 و چنین رکورد جدیدی زد که نگاه اکثر کارشناسان  را به سرعت خیره کنندهی خود جلب کرد.

-------------------


2- ماریو بالوتلی مهاجم ایتالیایی سیه چرده منچسترسیتی نیز از سرعت بالایی برخوردار بوده و سرعتش در هنگام حركات طوفانی بین 32 تا 33 كیلومتر در ساعت است كه ركورد 33.4 كیلومتر در ساعت او  در زمان عضویت در اینتر در فینال كوپا ایتالیا برابر آ اس رم ثبت شده است.

3- مارول وین مهاجم 25 ساله كلورادو راپیدز با ملیت آمریكایی، سرعت خیره كننده 34 كیلومتر در ساعت را در رقابتهای لیگ برتر آمریكا موسوم به MLS دارد.

4- تیری آنری مهاجم فرانسوی كنونی نیویورک ردبولزکه در بازار زمستانی با قراردادی قرضی و برای مدتی کوتاه به رختکن توپچی ها بازگشته بود، به همراه تئو ولكات و حتی جك ویلشر جوانان انگلیسی توپچی های لندن از سرعت بالای 33 كیلومتر در ساعت هنگام حركات طوفانی برخوردارند.

5- گرث بیل هافبك كناری ملی پوش ولزی تاتنهام كه از مشتریان زیادی برخوردار است، با میانگین سرعت 32.9 كیلومتر در ساعت، در هنگام حركات طوفانی اش، از سریعترین بازیكنان رقابتهای پرسرعت لیگ برتر انگلیس نیز است.

ركورد 4/33 كیلومتر در ساعت هنگام محو كردن مایكون توسط بیل در دیدار فصل گذشته سفیدپوشان وایت هارت لین برابر اینترمیلان ثبت شده است.

6- ادگار آنتونی آلوارز هافبك راست هندوراسی پالرمو و سابق باری با وجود 32 سال سن پس از كلودیو لوپس سریعترین بازیكن سری A با ركورد 34.2 كیلومتر در ساعت است.

هافبك ملی پوش هندوراس با این وجود نتوانست در آ اس رم خودی نشان دهد.

7- گائل كلیشی مدافع ملی پوش فرانسوی منچسترسیتی سریعترین مدافع قرن بیست و یكم فوتبال می باشد؛ چرا كه می تواند در عرض چشم به هم زدنی با سرعت 32.8 كیلومتر در ساعت توپ را از روی خط بیرون بكشد. به طور معمول هیچگاه كلیشی در مهار مهاجمان جا نمی ماند.

8- كریس اسمالینگ هافبك تدافعی و ملی پوش انگلیسی منچستریونایتد و چیچاریتو مهاجم مكزیكی شیاطین سرخ، میانگین سرعت بالای 32 كیلومتر در ساعت هنگام حركات طوفانی خود ثبت می كنند، حتی چیچاریتو یا خاویر ارناندس در دیدار سرنوشت ساز فصل گذشته برابر چلسی برای شیاطین سرخ هنگام گلزنی سرعت 33.9 كیلومتر در ساعت كرد.

9- آرین روبن هافبك هلندی بایرن مونیخ در رقابتهای بوندس لیگا ركورد 33 كیلومتر در ساعت را هنگام استارت های طوفانی اش ثبت كرده، هرچند زمانی كه در چلسی بود، نیز ركورد 33.8 كیلومتر را در رقابتهای لیگ برتر انگلیس ثبت كرد.

10- جاناتان بیابیانی هافبك فرانسوی در سمپدوریا و سابق اینترمیلان از میانگین سرعت بالای 31.9 كیلومتر در هنگام حركات طوفانی اش ثبت كرده است.

11- اشلی كول ستاره چلسی و روبین  فان پرسی ستاره هلندی آرسنال، ركورد مشترك میانگین سرعت بالا در هنگام حركات طوفانی با سرعت 31.1 كیلومتر در ساعت را ثبت كردند.

12- آنتونیو والنسیا مهاجم اكوادوری منچستریونایتد نیز ركورد میانگین سرعت در هنگام حركات طوفانی را با سرعت 30.9 كیلومتر در ساعت را به ثبت رسانده است.

13- آرون لنون ستاره ملی پوش انگلیسی تاتنهام نیز از میانگین سرعت 31.5 كیلومتر در ساعت، هنگام حركات طوفانی برخوردار است.

14- ایگناسیو آباته ، هافبك تدافعی سمت راست و شماره 20 میلان از سرعت بالای 32 كیلومتر در ساعت هنگام حركات طوفانی برخوردار است.

15- مائورو ساراته مهاجم آرژانتینی الاصل لاتزیو و که به صورت قرضی در اینتر توپ می زند، از ركورد سرعت 30.2 كیلومتر در ساعت هنگام حركات طوفانی اش برخوردار است.

16- چا دوری هافبك تهاجمی ملی پوش كره جنوبی و تیم سلتیك گلاسكو از ركورد سرعت 31.3 كیلومتر در ساعت بهره می برد.

17- هرچند تكنیك لیونل مسی ستاره آرژانتینی بارسلونا بی حرف و حدیث در اوج بوده، اما سرعت وی در هنگام حركات طولانی به مانند كریس رونالدو نیست و بین 28 تا 31 كیلومتر در ساعت، متغیر است.

18- پاول ندود هافبك چك تبار سابق یوونتوس و لاتزیو از ركورد سرعت 30 كیلومتر در ساعت هنگام حركات طوفانی اش برخوردار بوده و فرار او در هنگام گل زیبایش به رئال مادرید در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، سال 2003_2002 با سرعت 32.9 كیلومتر در ساعت و جاگذاشتن مدافعان رئال مادرید، فراموش نشدنی است.

19- اوبافمی مارتینس مهاجم سابق اینترمیلان و شماره 26 كنونی رابین کازان روسیه نیز از سرعت بالای 32.8 كیلومتر در ساعت هنگام برخی حركات طوفانی اش برخوردار است.

-------------------------------------------------------------