مرجع خبری رئال مادرید : ایکر کاسیاس از الکلاسیکو نمی ترسد . کاپیتان رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا ، امیدوار است که در صورتی که دو تیم دوباره به بخورند ، مشکلی برای اسپانیا در یورو پیش نیاید .
ایکر گفت :" با توجه به تجربیاتی که داشتیم ، می توانیم اتفاقات این بازیها را به خوبی با هم حل و فصل کنیم . ما زمانی آماده چهار الکلاسیکو نبودیم و شاید به همین خاطر تاثیراتی در تیم ملی پیش آمد . اما خوش شانس بودیم که در آن موقع ، مرحله مهمی از بازیهای ملی نبود . اما با هم دوست شدیم ، کوکاکولا نوشیدیم و همه چیز حل شد . چرا که جدا از علایق باشگاه ها ، ما کشوری داریم که در آن نشاطی بهتر از بردن یورویی دیگر وجود ندارد . مسائل با صحبت حل می شوند و مشکلی نیست .البته فعلا زمان فکر کردن به باشگاه هاست و زمانی که یورو برسد ، این چیزها را فراموش می کنیم ."
ایکر یکی از پنج بازیکنی بود که در فرانکفورت در مراسم شرکت هیوندای ، یکی از پنج اسپانسر یورو 2012 حضور داشت . به جز کاپیتان ، کریم بنزما ، لوکاس پودولسکی ، جوزه روسی و دانیل استوریج هم در این مراسم حاضر بودند .
کاسیاس در مورد اوزیل گفت :" او یک پدیده است . یک بازیکن مهم برای ما و به زودی یکی از بهترین های جهان می شود . خریدنش توسط باشگاه یک حرکت هوشمندانه بود . "
ایکر سپس از کریستیانو تمجید کرد :" هیچ گاه بازیکنی در سطح او ندیده بودم . آمارش باورنکردنی هستند . واقعیت این است که هیچ گاه فکر نمی کردم که این قدر زود بتواند نقش به این مهمی در تیم پیدا کند . او بازیکنانی نظیر رونالدو نازاریو را پشت سر گذاشته است و اگر در یورو برابر ما بازی کند هم باید ببینیم در این سطح می ماند یا نه ."
در مورد تورس هم صحبت کرد :" مردم خیلی زود کارهای مهمی که در تیم ملی کرده را فراموش کردند . با او بی عدالتی می کنند . " در مورد چالش پیش روی تیم ملی اسپانیا گفت :" می خواهیم جامی دیگر را ببریم . می توانیم برنده باشیم و وظیه ماست که برایش تا جایی که ممکن است بجنگیم . "
در مورد آینده اش گفت :" از نظر خودم مطمئنا این آخرین یورویم نیست مگر آن که مربی مرا نخواهد . یک دروازه بان می تواند بیشتر در تیم باشد . "